Blog

internetowa apteka weterynaryjna

Gdzie są apteki dla zwierząt?
Każda apteka zwierzęca jest określona przepisami specjalnymi dekretami ministerialnymi, można ją spotkać w gabinetach weterynaryjnych, klinikach a jak i również na uczelniach rolniczych, choć od niewielkiego czasu można ją znaleźć także i w online,punkt taki posiada środki zdrowotne m.in. na chore stawy, na układ moczowy, czy schorowany przewód pokarmowy i wypadającą sierść.
Czy apteki dla zwierząt są dozwolone?
Oczywiście, że apteki te są w bez ograniczeń legalne, właściciel ich musi przed otwarciem zarejestrować ją w wykazie prowadzonym przez inspektorat weterynaryjny oraz w samym Ministerstwie Zdrowia, w lokalu zwykle być specjalista farmacji z minimum 2 letnim stażem. Do funkcji doktora weterynarii jest rejstrowanie wyjątkowych protokołów obrotu lekami i środkami terapeutycznymi zgodnie z dekretem ministerstwa zdrowia z 2008 roku uwzględniającego obrotu lekami.
Czy można zakupić farmaceutyki w aptece weterynaryjnej bez recepty?
Tako można, choć nie nie wszystkie np. leki narkotyczne już tylko w przychodnii dla zwierząt, gdyż podaje je tylko weterynarz, podobnie jest z lekami sterydowymi, nie można nabywać ich samodzielnie i amplikować psom i kotom, zupełnie inaczej na serce, na niewydolne nerki, biegunkę można zamawiać u weta lub w leki dla zwierząt online.

Tags: , , ,

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.

Comments are closed.