Blog

Spożywanie herbaty, a zdrowy tryb odżywiania

Herbata to napitek znany w wielu krajach już od dawnych czasów. Jej charakterystyczny aromat a także smak powodują, że pewni ludzie nie wyobrażają sobie bez niej funkcjonowania. Herbatka, to nie tylko smaczny napar, ale też mnóstwo korzyści dla naszego organizmu.
Herbata jest napojem wysoce popularnym, chociaż nie wszyscy znają jej cudowne cechy. Napar z liści herbaty zwiera dużo wszelakich skladników mających wpływ na organizm ludzki. Przeważającym elementem napoju jest teina – substancja pobudzająca i sprawiająca, że po wypiciu herbaty poczujemy się bardziej pobudzeni. Herbata, którą spożywamy może zawierać także flawonoidy, czyli substancje strzegące przed wolnymi rodnikami powodującymi obumieranie komórek organizmu. W herbacie możemy również znaleźć witaminy oraz związki mineralne, które także mają wpływ na nasze samopoczucie, aczkolwiek ich zawartość w spożywanym napoju jest niewielka.
Okazuje się, że spożywanie herbaty może mieć wyśmienity wpływ na ludzkie ciało, miejmy także na uwadze to, że herbata jak każdy składnik naszej diety powinna być dozowany z umiarem. Poszukując smacznych i łagodnych herbat należy w szczególności zwrócić uwagę na herbaty zielone, ponieważ one zawierają najwięcej korzystnych mikroelementów.

Tags: , , , , ,

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.

Comments are closed.